Škoda po požáru v Rovné půjde do statisíců

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.05.2021 | Rovná/Jihočeský kraj
Škoda po požáru v Rovné půjde do statisíců

Čtyři jednotky hasičů byly 17. května 2021 krátce po půlnoci vyslány do obce Rovná, kde byl ohlášen požár budovy v areálu místní firmy.

Operační středisko do Rovné vyslalo osádky vozů profesionálních hasičů ze stanice Strakonice a svolalo jednotky SDH obcí Rovná, Strakonice a Štěkeň. Jednalo se o požár přístřešku, ve kterém byly zaparkované stroje a vozy – bagr, zemní technika a dvě osobní auta.

Hasiči hořící přístřešek i techniku ihned začali hasit. Pod kontrolu požár dostali v 0:42. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil přibližně o hodinu později. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS stanovil společně s majitelem předběžně na 800 000,-, ale je možné, že po dnešním šetření se bude s výší škody ještě hýbat.

Příčina vzniku požáru je také předmětem šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje