Škoda za čtvrt miliónu při požáru garáže v Táboře

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.09.2021 | Tábor/ Jihočeský kraj
Škoda za čtvrt miliónu při požáru garáže v Táboře

V neděli 26. září zsahovali táborští profesionální a dobrovolní hasiči v Táboře v ulici Kpt. Sochora u požáru garáže. Požár byl na tísňovou linku 112 nahlášen v 13:16 hodin. Operační středisko hasičů k požáru vyslalo dvě cisterny profesionálních hasičů a cisternu jednotky dobrovolných hasičů.

Hasiči na místě požáru průzkumem zjistili, že hoří dvojgaráž sousedící s rodinným domem. Uvnitř jedné z garáží bylo zaparkované osobní auto značky Škoda Fabia. Ještě před příjezdem jednotek se požár pokoušel hasit majitel vodou ze zahradní hadice, zároveň vypnul přívod elektrické energie jak do garáže, tak i do domu.

Zasahující hasiči ihned zahájili hašení a požár rychle dostali pod kontrolu. Zásah vedli v dýchací technice. Velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru v 13:32 hodin. Poté jednotky nasadily na odvětrání zakouřených garáží přetlakovou ventilaci.

Během likvidace požáru hasiči museli rozebrat část vnitřního stropního dřevěného podbití, aby vyloučili skrytá ohniska požáru. Zcela uhašen byl požár v 14:17 hodin. Závěrečný průzkum hasiči provedli termokamerou.

Hasiči dále z preventivných důvodu změřili koncentraci oxidu uhelnatého v blízkém rodinném domě. Naměřené hodnoty se po přirozeném odvětrání domu po 30 minutách dostali na nulu.

Požár způsobil škodu za 250 000,-, příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje