Sníh láme stromy, hasiči odklízejí

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.01.2021 |  Jihočeský kraj
Sníh láme stromy, hasiči odklízejí

Pokud byl pro jihočeské hasiče včerejšek kvůli trvalému sněžení spíše ve znamení řešení následků dopravních nehod, tak se situace v průběhu večera a noci změnila.

Přehled všech nehod, u kterých zasahovali hasiči v Jihočeském kraji, uvádíme v předcházejícím článku. Co se odklízení popadaných stromů a následků sněhu týče, tak za včerejšek (6. leden) evidujeme celkem 57 tzv. mnohočetných událostí. Jedná se o výjezdy, kdy hasiči během jednoho zásahu odklízejí i více spadlých stromů. Za dnešní den (7. leden) hasiči vyjeli k 8. hodině ranní zatím k dalším 44 zásahům.

Kromě spadaných stromů hasiči 6. ledna v Neznašově shazovali ze střechy sníh, v Bedřichově pomohli s vytažením zapadlého sypače a v Rudolfově vytahovali zpět na silnici osobní auto.

Stromy 6. leden:

• ČB - 24
  • ČK - 4
  • JH - 13
  • PI - 4
  • PT - 1
  • ST - 1
  • TA - 10

Stromy 7. leden (do 8. hodiny):

• ČB - 17
  • ČK - 2