Sníh na jihočeských silnicích znamenal zvýšený počet nehod

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.01.2021 |  Jihočeský kraj
Sníh na jihočeských silnicích znamenal zvýšený počet nehod

Od dnešní noci (6. ledna), kdy na území Jihočeského kraje začalo sněžit, evidujeme do 13:30 hodin 12 dopravních nehod, u kterých zasahovali profesionální nebo dobrovolní hasiči.

V ranních hodinách se situace nezdála tolik dramatická, v průběhu dalších hodin se počet nehod ohlašovaných na tísňové linky zvyšoval. Zároveň hasiči museli řešit sedm událostí, kdy některou ze silnic zablokoval spadlý strom. Nejvíce zásahů měli hasiči na Jindřichohradecku (Borová, Radouňka a Jarošov nad Nežárkou) a Českobudějovicku (Litvínovice, Poříčí a Jílovice), první ranní strom pak odklízeli hasiči u Bavorova.

Z nehod, u kterých zasahovaly hasičské jednotky, byl nejzávažnější střet osobního auta s traktorem v Prachaticích, části obce Podolí, vyprošťovat museli hasiči z osobního auta havarovaného u Veselí nad Lužnicí. Došlo také ke dvěma střetům osobních aut s vlaky, a to u Kubovy Hutě a u Chrobol, části obce Leptač. Obě nehody jsou bez zranění osob.

Přehled všech nehod (do 13:30 hodin):

• autobus u obce Vydří (jedna zraněná osoba),
  • osobní auto u obce Buk (jedna zraněná osoba),
  • vlak a osobní auto u obce Kubova Huť (bez zranění),
  • osobní auto u Veselí nad Lužnicí (dvě vyprošťované osoby),
  • osobní auto u Sudoměřic u Bechyně (bez zranění),
  • cisterna u obce Vesce, části obce Záluží (bez zranění),
  • tři osobní auta u obce Němčice (dvě zraněné osoby),
  • osobní auto u Benešova nad Černou, části obce Dluhoště (jedna zraněná osoba),
  • osobní auto u Polné na Šumavě,
  • traktor a osobní auto u Prachatic, části obce Podolí
  • osobní auto u obce Ktiš, části obce Březovík (bez zranění),
  • vlak a osobní auto u Chrobol, části obce Leptač (bez zranění).
Zdroj: HZS Jihočeského kraje