Sníh pro hasiče v Jihočeském kraji neznamenal jen odklízení spadaných stromů

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Sníh pro hasiče v Jihočeském kraji neznamenal jen odklízení spadaných stromů
jc-log.jpg hzs-cr.jpg jihocs-kraj.gif snih2.jpg

Kromě stovek výjezdů spojených s odstraňováním popadaných stromů ze silnic a železnic, zasahovali hasiči na jihočeských silnicích také u téměř dvou desítek dopravních nehod.

ViewImage-(3).jpg

snih.gifV neděli, 3. února 2019 hasiči ve statistikách evidují "pouze" čtyři nehody, a to u Jenína, v Protivíně, Újezdci a Velkých Nepodřicích. Všechny tyto nehody se obešly bez zranění. Hasiči pomáhali s vyprošťováním havarovaných aut, která sjela ze zledovatělých silnic, z příkopů zpět na vozovky.

snih.gifPondělí, 4. února 2019, byly nehody na silnicích v Jihočeském kraji častější. Hasiči, profesionální často ve spolupráci s dobrovolnými, byli vysláni celkem ke 14 nehodám.

jc-X.pngVe čtyřech případech  - v Benešově nad Černou, Radošovicích, Hubenově a Petříkově -jednotky hasičů pomáhaly s vyproštěním sypačů nebo traktorů SÚS. Třikrát  - u Dynína, ve Strakonicích a u Sedlečka - hasiči museli vyprošťovat kamióny, které vždy částečně sjely svými návěsy z kluzkých silnic do příkopů.

ViewImage-(2).jpg

jc-X.pngU Políkna hasiči zasahovali u autobusu, který zapadnul do příkopu. Hasiči pomohli s evakuací 28 osob (většinou dětí)  z autobusu ven. Nikdo z nich, nikdo u výše uvedených nehod a ani nikdo u dalších čtyř nehod osobních aut nebyl zraněn.

jc-X.pngČtyři zraněné osoby si pak vyžádal navečerní střet dvou osobních aut u Němčic a jedna osoba pak utrpěla zranění při nehodě na dálnici D3 u Stoklasné Lhoty, kde se večer srazila dodávka s osobním autem.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj