Sobotní tragická nehoda na jihočeských silnicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.12.2017
Sobotní tragická nehoda na jihočeských silnicích
Již několik obětí sčítají prosincové statistiky na silnicích v Jihočeském kraji. V sobotu 16. prosince 2017 vyhasl další život u obce Sepekov, části obce Líšnice.

Nehoda se stala před pátou hodinou ranní. Na tísňovou linku 112 byla nahlášena v 4:58 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Milevsko, zdravotníci ZZS a Policie ČR. K nehodě vzlétnul také vrtulník LZS.

Po průzkumu na místě události velitel zásahu podal zprávu, že se jedná o nehodu osobního automobilu značky Škoda Fabia, který vyjel ze silnice a narazil do stromu. Náraz nepřežil řidič, jeho spolujezdce milevská jednotka vyprošťovala hydraulickým vyprošťovacím zařízením. Po základním ošetření a stabilizaci byl transportován do nemocnice letecky.

Zasahující hasiči dále provedli nezbytná protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Provoz na silnici byl řízen kyvadlově, příčinu nehody šetří Policie ČR.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj