Stotisícová škoda po požáru přístřešku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.09.2019 | Horní Slověnice/ Jihočeský kraj
Stotisícová škoda po požáru přístřešku
Škodu ve výši 100 000,- vyčíslil vyšetřovatel HZS po požáru přístřešku, který hořel u rodinného domu v Lišově, části obce Horní Slověnice.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen v 10:13 hodin. K požáru byli operačním střediskem hasičů vysláni profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Třeboň. Poplach byl vyhlášen také pro jednotku SDH obce Lišov. Když hasiči k požáru přijeli, průzkumem zjistili, že hoří dřevěná pergola stojící nedaleko rodinného domu. Pod pergolou požár ničil dále dva balíky sena. Hasiči požár snadno lokalizovali. Dohašení pak trvalo další přibližně půl hodinu. S likvidací požáru pomáhal povolaný nakladač, kterým byly balíky sena rozhrabávány. Hasiči je pak prolili vodou. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost, kdy vlhkost vnikla do kabelů vedoucích po zemi k pergole. Požár vzniknul zkratem.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje