Táborští hasiči hledali v obchodním domě v Táboře požár, našli až v uzamčené kanceláři

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

09.05.2017

Profesionální hasiči z táborské stanice byli v pátek 5. května v 18 hodin vysláni do obchodního domu v Purkyňově ulici v Táboře, kde byl na chodbě podle ohlášení na tísňovou linku cítit kouř. Zároveň s profesionálními hasiči byl vyhlášen poplach také jednotce táborských dobrovolných hasičů.

Hasiči po příjezdu do obchodního domu zahájili průzkum. Ve vestibulu v přízemí, kde jsou obchody, restaurace a kanceláře, byl opravdu slabě cítit kouř. Nejpatrnější byl kouř u stropu. Hasiči podhledy, kudy je vedena elektroinstalace včetně osvětlení, začali postupně rozebírat a termokamerou hledat možný požár. Část zasahujících hasičů velitel zásahu vyslal prohledávat volně přístupné společně prostory v přízemí i dalších patrech domu. Zde žádný požár nebyl nalezen.
o.jpg
Hasiči pak vytipovali možné místo, kde by požár mohl být. Správce objektu proto hasičům zpřístupnil jednu z kanceláří, kde hasiči našli zdroj kouře – v odpadkovém koši byl od odhozeného nedopalku shořelý kancelářský papír. Hasiči doutnající papír dohasili a veškeré zakouřené prostory domu přirozenou cestou odvětrali. Poté profesionální i dobrovolní hasiči zásah ukončili. Požárem nevznikla žádná škoda, příčinou vzniku byla nedbalost.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský krajském