Táborští hasiči ochlazovali přehřáté pneumatiky kamiónu

HZS Jihočeský kraj//žhavé aktuality/Z regionů

06.03.2017
Táborští hasiči ochlazovali přehřáté pneumatiky kamiónu
Technické zásahy mají ve statistikách zásahů profesionálních hasičů Jihočeského kraje největší podíl. U jednoho takového zásahu zasahovali v pátek 3. března táborští profesionálové.
 V 8:45 hodin vyjeli v Táboře – Čekanicích na silnici I/3 ve směru na nájezd na dálnici D3, kde řidič kamiónu nahlašoval, že se mu kouří z kol návěsu. Hasiči průzkumem zjistili, že na návěsu nákladního vozidla s tahačem značky MAN, převážejícího přibližně 22 tun štěpky, došlo k technické závadě na ložisku jednoho z kol. Z poškozené a přehřáté pneumatiky se valil kouř. Hrozilo zde nebezpečí požáru a jeho rozšíření se na převážející náklad. Termokamerou změřená teplota kola, disku a náboje ukazovala 250 °C. Na ochlazení hasiči použili vodu z vysokotlakého proudu. Po ochlazení na bezpečnou teplotu kamión po vlastní ose odjel na odstavnou plochu.
Táborská jednotka následně v místě zásahu umyla znečištěnou komunikaci vysokotlakou vodou. Řidič kamiónu mezitím kontaktoval servisní firmu, která provede opravu poškozené pneumatiky a ložiska. Po závěrečném průzkumu, na který hasiči opět použili termokameru (teplota pneumatik, disku a ložiska byla do 25 °C), se jednotka HZS vrátila na základnu.
Po celou dobu zásahu táborské jednotky byla na místě přítomná Policie ČR, která řídila provoz na silně frekventované komunikaci.