Táborští hasiči zasahovali u dálniční nehody ve Středočeském kraji

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Táborští hasiči zasahovali u dálniční nehody ve Středočeském kraji
nehoda.png
Na dálnici D3 do katastru obce Mitrovice (Středočeský kraj) byla v neděli 30. září v 13:52 hodin vyslána v rámci mezikrajské výpomoci profesionální jednotka ze stanice Tábor k dopravní nehodě několika aut.

11-(1).jpg

Zároveň byl vyhlášen poplach pro jednotku SDH obce Chotoviny, ze Středočeského kraje k nehodě vyjeli dobrovolní hasiči obce Votice. Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o srážku tří osobních automobilů továrních značek VW Passat, Škoda Octavia a Volvo XC40. V okamžiku příjezdu hasičů byla všechna havarovaná auta v pravém jízdním pruhu, levý zůstal průjezdný. Osádka vozu Volvo vyvázla bez zranění.

111-(1).jpg

V Octavii zůstal bez zranění řidič, jeho spolujezdkyni na místě ošetřila ZZS. V Passatu cestovala pouze řidička, která byla v době příjezdu hasičů ve voze. Po zajištění jejího zdravotního stavu (fixace pravé končetiny a nasazení páteřní dlahy a krčního límce) ji hasiči vyprostili z auta ven. Nemuseli použít speciální hydraulické zařízení. Ihned ji transportovali do sanitky.

122-(1).jpg

Současně s vyproštěním hasiči zajistili všechny vozy protipožárním opatřením a sorbentem zasypali provozní kapaliny vyteklé z vozu Passat. Votičtí hasiči mezitím u blízké čerpací stanice vytvořili prostor pro přistání vrtulníku LZS.

1111-(1).jpg

Poté, co táborští hasiči transportovali zraněnou ženu do vrtulníku, předal velitel místo zásahu jednotce SDH Votice, která po ukončení šetření nehody policisty pomohla s naložením havarovaných aut na vozy odtahových služeb a dokončila úklid dálnice.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj