Táborští profesionální hasiči likvidovali požár lesa

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Táborští profesionální hasiči likvidovali požár lesa
pozarohen-les2.jpg
Táborská profesionální jednotka byla v neděli 21. října 2018 v 10:52 hodin v Táboře vyslána do místní části Hlinice, kde ve směru na Jeníčkovu Lhotu byl ohlášen požár lesa.

ViewImage-(1).jpg

poplach1.jpgPoplach byl zároveň vyhlášen dobrovolným hasičům města Tábor a obce Chotoviny. Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří hrabanka a čtyři kmeny stromů na ploše přibližně 100 m2.

ViewImage-(3).jpg

Hasiči vytvořili útočné vedení z cisterny, kterou kvůli nezpevněnému povrchu museli nechat na lesní komunikaci hasicR4.jpgvzdálené asi 200 metrů od požářiště. Dobrovolné jednotky, které se postupně k požáru dostavily, velitel zásahu určil pro doplňování vody do táborské cisterny. Požár hasiči uhasili za hodinu, závěrečný průzkum byl proveden termokamerou.

ViewImage-(4).jpg

penize1.pngVzniklou škodu vyšetřovatel HZS vyčíslil na 5 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj