Téměř miliónová škoda po požáru domu v obci Chlum

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
Téměř miliónová škoda po požáru domu v obci Chlum

Druhého ledna 2019,  přesně v půl páté ráno , přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru v Křemži, části obce Chlum.

ViewImage-(1).jpg

Požár byl ohlášen jako požár truhlárny. Do Chlumu byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Křemže a Český Krumlov, zároveň byly svolány jednotky SDH obcí Brloh, Holubov, Křemže – Chmelná a Křemže – Chlum.

ViewImage.jpg

Na místě po provedeném průzkumu velitel zásahu podal upřesňující zprávu, a to že se nejedná o požár truhlárny, ale rodinného domu stojícího vedle truhlárny. V domě byly v době požáru tři osoby, všechny se stihly samoevakuovat ještě před příjezdem hasičů. Nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči našli ohnisko požáru v přízemí domu – v obývacím pokoji. Po několika minutách požár dostali pod kontrolu a těsně před šestou hodinou ranní byla nahlášena úplná likvidace požáru. Silně zakouřený dům byl následně odvětrán.

penize1.pngVyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na zničeném interiéru domu předběžně na 800 000,-. Příčinu vzniku požáru nyní šetří ve spolupráci s Policií ČR.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj