Tragická nehoda na Písecku. Střet osobního auto s motorkou, na které jely dvě osoby si vyžádal smrt motorkáře,

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.09.2017 | ilustrace foto
Tragická nehoda se stala 27. září 2017  po 19. hodině u Semic na Písecku.
K nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjeli s rychlým zásahovým automobilem a cisternou profesionální hasiči ze stanice Písek. Zároveň byla povolána ZZS, Policie ČR a vzlétnul vrtulník LZS.
Jednalo se o střet osobního auto Dacia s motorkou Kawasaki, na které jely dvě osoby. U motorkáře lékař ZZS konstatoval smrt, spolujezdkyně byla resuscitována. Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů i ona svým zraněním podlehla.
Zasahující hasiči zajistili auto i motorku protipožárním opatřením a zkontrolovali případný únik provozních kapalin. Silnice byla v místě nehody policisty uzavřena, objížďka vede po souběžné komunikaci.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj