Tragická nehoda u Hořic na Šumavě

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Tragická nehoda u Hořic na Šumavě
nehoda22.png
V úterý ,6. Listopadu 2018, v  podvečer zasahovali profesionální hasiči z českokrumlovské stanice společně s Vojenskou hasičskou jednotkou Boletice u dopravní nehody, která zablokovala silnici I. třídy č. 39 u Hořic na Šumavě.

ViewImage-(8).jpg

Z vedlejší silnice vyjížděl osobní automobil značky Hyundai i20, ve kterém cestovaly čtyři osoby. Na hlavní silnici se srazil s projíždějícím nákladním vozem Iveco a dalším vozem – dodávkou Opel Vivaro.

ViewImage-(9).jpg

K nehodě byly v 19:38 hodin povolány všechny složky integrovaného záchranného systému. Jako první na místo přijela českokrumlovská jednotka, jejíž velitel po průzkumu podal upřesňující zprávu: všechny čtyři osoby cestující ve voze Hyundai utrpěly vážná zranění, u jedné osoby hasiči provádí resuscitaci. Další dvě zraněné osoby byly dle pokynů lékaře ZZS do nemocnice transportovány letecky. Do oživování nakonec dvou osob se následně zapojila i ZZS. Bohužel zranění dvou resuscitovaných osob byla neslučitelná se životem, resuscitace nebyla úspěšná. Zranění utrpěli také oba řidiči nákladních aut, byli do nemocnice převezeni sanitkami.

ViewImage-(10).jpg

Zároveň s vyproštěním hasiči zajišťovali havarované vozy proti vzniku požáru, řešili vyteklé provozní kapaliny a osvětlovali místo pro přistání vrtulníku. Silnici policisté po dobu likvidace následků nehody zcela uzavřeli. Zásah hasiči ukončili po odklizení vraků a úklid vozovky po půlnoci.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj