Tragická nehoda u Prasetína

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

08.01.2020 |  Jihočeský kraj
Tragická nehoda u Prasetína

Jestli bylo příčinou náledí, nepozornost řidičů či další skutečnosti, bude šetřit Policie ČR. Nicméně dnes (8. ledna) v ranních hodinách došlo na Strakonicku a Táborsku ke třem nehodám, z nichž jedna skončila tragicky.

Vážná dopravní nehoda se stala dnes (8. ledna) u Dolních Hořic, části obce Prasetín, kde došlo ke střetu osobního auta s nákladním autem. Nehoda byla na tísňovou linku nahlášena 14 minut po osmé hodině ranní. K nehodě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči jak z Jihočeského kraje ze stanice Tábor, tak z Kraje Vysočina ze stanice Pacov. Průzkum na místě ukázal, že po srážce zůstala v osobním autě zaklíněna zraněná osoba, řidič. Hasiči ihned zahájili vyprošťování a během několika minut předávali osobu zdravotníkům ZZS. U nehody mezitím přistál vrtulník LZS. Bohužel i přes veškerou snahu záchranářů se nepodařilo osobu oživit, lékař ZZS u ní konstatoval smrt. Hasiči dále zajistili oba vozy protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Žádný únik nebyl zjištěn. Nehodu šetří Policie ČR, která komunikaci I. třídy č. 19 zcela uzavřela.

Všechny složky integrovaného záchranného systému byly v 8:11 hodin povolány k dopravní nehodě, která se stala u obce Dříteň, části obce Radomilice. Havaroval zde osobní automobil, který po zledovatělé vozovce skončil v příkopu. Řidič si nestěžoval na žádné zranění, jeho těhotnou spolujezdkyni si převzali zdravotníci ZZS. Profesionální jednotka ze stanice Vodňany zajistila havarované auto proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Nehodu bude šetřit Policie ČR.

Další nehoda se stala u Droužetic, části obce Černíkov. Zde havarovala řidička osobního automobilu značky Citroen C3. Nehodu nahlásila v 8:40 hodin sama řidička, která podle svých slov nebyla nijak zraněná. Vůz však přešel přes střechu a kouří ze z něj. K nehodě vyjela profesionální jednotka ze stanice Strakonice. Hasiči provedli zabezpečení auta a po ukončení šetření policistů provedli úklid vozovky.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje