Tragická nehoda u Strmilova

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.07.2021 | Strmilov/ Jihočeský kraj
Tragická nehoda u Strmilova

V úterý 13. července krátce před 18. hodinou vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému na silnici II. třídy č. 164, kde se v katastru obce Strmilov střetly dva osobní automobily.

K nehodě, ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob, byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obce Studená. Hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o střet vozů značek VW Touran a Škoda Roomster. Touran skončil mimo vozovku, kde narazil do stromu. Nárazem utrpěl jeho řidič vážná zranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Ve Škodě cestovaly dvě osoby, které byly převezeny do nemocnice.

Hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili obě auta proti vzniku požáru a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Dále pomáhali zdravotníkům při ošetření zraněných. Před 20. hodinou zásah obě jednotky ukončily.
Po ukončení šetření policistů úklid vozovky provedla jednotka SDH obce Kunžak.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje