Tragická nehoda v Jindřichově Hradci

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.02.2021 | Jindřichův Hradec/ Jihočeský kraj
Tragická nehoda v Jindřichově Hradci

Vážná dopravní nehoda se stala dnes (4. února) ve Václavské ulici v Jindřichově Hradci. Krátce po 6. hodině se zde střetl osobní automobil s dodávkou.

K nehodě byly vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému, z jednotek požární ochrany to byli profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec. Průzkum na místě nehody potvrdil původní ohlášení, a to, že se jedná o nehodu s nutností vyproštění zraněných osob. V havarované Škodě Fabii zůstal zaklíněný řidič. Hasiči ihned zahájili vyprošťování. Bohužel i přes jejich snahu a snahu všech záchranářů řidič Fabie následkům nehody podlehl. Lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Zraněného řidiče dodávky zdravotníci ZZS odvezli do nemocnice. Jednotka dále zajistila havarované vozy protipožárním opatřením a zasypala vyteklé provozní látky na silnici sorbentem. Nehodu si poté převzali policisté.
Okolo 10. hodiny dopoledne byla havarovaná auta odtažena, jindřichohradecká profesionální jednotka pak dokončila úklid vozovky.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje