Tragická nehoda v areálu zemědělského družstva v Dobšicích

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Tragická nehoda v  areálu  zemědělského družstva  v Dobšicích
Tragická nehoda se stala v pátek 15. září 2017 v dopoledních hodinách v Dobšicích. Informaci o zemědělském stroji převráceném na osobu přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 11:04 hodin.

f.jpg
Do Dobšic vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Týna nad Vltavou. V areálu místního zemědělského družstva již zasahovala ZZS a vrtulník LZS. Lékař LZS u řidiče, kterého zavalil kloubový nakladač, konstatoval smrt. Poté zahájili práci policisté a pracovníci inspektorátu bezpečnosti práce. Po ukončení jejich šetření hasiči vyprostili tělo z pod rámu nakladače. Hasiči použili podkládací klíny a hydraulické vyprošťovací zařízení. Následně pak elektrickým lanovým navijákem z cisterny překlopili převrácený stroj zpět na kola. Zásah jednotka ukončila likvidací vyteklých provozních kapalin.
 ViewImage-aspx.jpg
Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj