Tři mrtví po dopravní nehodě u Dolního Třebonína

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.08.2022 | Dolní Třebonín/ Jihočeský kraj
Tři mrtví po dopravní nehodě u Dolního Třebonína

Tragická nehoda se stala ve středu 24. srpna v podvečerních hodinách na silnici I. třídy č. 39 u Dolního Třebonína.

K nehodě vyjely krátce před 19. hodinou všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku LZS. Z jednotek požární ochrany byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov, svolána byla jednotka SDH obce Velešín.

Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Průzkum provedený hasiči tuto informaci potvrdil. Jednalo se o střet vozů značek Škoda Octavia a Škoda Fabia.

V okamžiku příjezdu hasičů byla jedna zraněná osoba mimo havarované auto. V Octavii zůstaly zaklíněné dvě osoby, ve Fabii jedna. Hasiči ihned zahájili vyprošťování, na které museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení. Závažný střet však žádná osoba, která zůstala v autě, nepřežila. Všechny tři následkům nehody podlehly.

Hasiči zároveň zajistili místo nehody i havarovaná auta protipožárními opatřeními a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Policisté silně frekventovanou komunikace plně uzavřeli a stanovili objízdnou trasu.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje