Tropické dny zchladila v Jihočeském kraji noční bouřka, hasiči měli více než 70 výjezdů

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.06.2017
jc.jpg
Po několika parných dnech se do celé České republiky přihnaly silné letní bouřky. Nejvíce byla zasažena severní část naší republiky, ale i v Jižních Čechách se hasiči druhou půlku noci nezastavili.
Od půlnoci ze čtvrtka, 22.-června 2017, na pátek 23.června 2016 do osmé hodiny ranní vyjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů v Jihočeském kraji k více než 70 událostem spojených s nočními bouřkami.
jcb.jpg

Bouřka se prohnala celým krajem, nejvíce práce však měli hasiči na Českobudějovicku - 18 výjezdů, na Prachaticku - 17, Jindřichohradecku - 14 a Strakonicku - 11 zásahů.
Téměř ve všech případech jednotky rozřezávaly a odklízely ze silnic spadané stromy. Ve dvou případech řešily dopravní nehody, kdy do spadlého stromu narazilo auto, a to v Chlumanech na Prachaticku a Blažejově na Jindřichohradecku.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj  Foto: HZS Jihočeský kraj