U Hůr na Českobudějovicku hořelo auto na LPG

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.03.2017
U Hůr na Českobudějovicku hořelo auto na LPG

Škodu ve výši 50 000,- způsobil požár na osobním autě tovární značky Renault Scenic, které hořelo ve středu ,29. března 2017, ve večerních hodinách v obci Hůry.
ViewImage-aspx.jpg

Informaci o požáru přijali hasiči na operační středisko pět minut před 21. hodinou. Operační důstojníci do Hůr vyslali osádky rychlého zásahového automobilu a cisterny profesionálních hasičů z českobudějovické stanice. Hasiči ještě v průběhu jízdy k zásahu dostali zprávu, že hořící auto je na LPG. Na místě zásahu jednotka na likvidaci požáru nasadila dva vysokotlaké proudy. Zásah byl veden v dýchací technice, hasiči použili přetlakový ventilátor, místo zásahu osvětlovali stožárem z cisterny.
o.jpg

Po úplném dohašení pak hasiči ještě otevřeli zadní dveře auta, aby se dostali do kufru, pod kterým byla nádrž na LPG. Nádrž nebyla požárem nijak zasažena. U požáru byla přítomna Policie ČR.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj