U nehody u Hluboké nad Vltavou hasiči vyprošťovali dvě osoby

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

U nehody u Hluboké nad Vltavou hasiči vyprošťovali dvě osoby

Vážná dopravní nehoda zablokovala dnes, 27. Března 2019,  v ranních hodinách silnici vedoucí z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic.

ViewImage-(5).jpg

K nehodě byly krátce po šesté hodině ranní vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Z požárních jednotek na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice.
Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení na tísňovou linku, a to že se jedná o střet dvou osobních automobilů značek VW Caddy a Renault Megane.

ViewImage-(6).jpg

Řidiče jednoho z vozů byl již v péči zdravotníků ZZS. Ve druhém autě zůstaly zaklíněné dvě zraněné osoby, které zasahující hasiči museli vyprošťovat. Po půl sedmé ranní byly všechny zraněné osoby již zdravi4.jpgodvezeny ZZS do nemocnice, oba havarované vozy byly zajištěny protipožárním opatřením a vyteklé provozní kapaliny byly na silnici zasypány sorbentem. Českobudějovická jednotka nehodu předala Policii ČR k šetření a vrátila se na základnu.

ViewImage-(7).jpg

Před osmou hodinou ranní pak na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné, která pomohla s naložením aut na vůz odtahové služby a dokončila úklid vozovky.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj