U nehody u Lišova museli hasiči použít vyprošťovací zařízení

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

U nehody u Lišova museli hasiči použít vyprošťovací zařízení
Komplikované vyproštění zvládli  v neděli 28. května 2017 českobudějovičtí profesionální hasiči, kteří zasahovali u dopravní nehody u Lišova, části obce Kolný. Havaroval zde řidič osobního automobilu značky Mercedes Benz. Nehodu na tísňovou linku 112 nahlásili v 9:27 hodin další kolemjedoucí řidiči, operační středisko hasičů okamžitě o nehodě informovalo policisty a záchranáře.
ViewImage-aspx.jpg
V havarovaném autě jel pouze řidič. Ten po nárazu do stromu zůstal ve zdemolovaném autě zaklíněný. Zdravotníci ZZS řidiči nasadili krční límec a hasiči ihned zahájili vyprošťování. Hydraulickým zařízením odstřihli na straně řidiče zadní dveře, sloupek a pak přední dveře. Následně řetězem odtáhli přístrojovou desku, čímž uvolnili řidičovu zaklíněnou pravou nohu. Pro bezpečné vyproštění museli hasiči dále odstřihnout práh u řidiče. Po celou dobu zásahu hasičů byl v autě u řidiče lékař, který mu zajistil žilní vstup. Poté, co hasiči řidiče z auta vyprostili a uložili na nosítka, asistovali zdravotníkům při jeho prvotním ošetření a pak pacienta přenesli do sanitky ZZS.
x.jpg
Nehodu na místě šetřila Policie ČR.
Vendula Matějů, tisková mluvčí – HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj