U nehody u Starého Sedla zasahoval i vrtulník LZS

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.03.2020 | Jihočeský kraj
U nehody u Starého Sedla zasahoval i vrtulník LZS

Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly včera (6. března) v odpoledních hodinách u vážné dopravní nehody, která se stala u obce Orlík nad Vltavou, části obce Staré Sedlo.

Z jednotek požární ochrany k nehodě vyjeli v 14:49 hodin profesionální hasiči ze stanice Milevsko, svolána byla také jednotka SDH obce Mirovice. Jednalo se o střet osobního auta s autobusem. Nehoda se obešla bez vyproštění. Počet zraněných osob nakonec se ustálil na čísle 5. Jeden ze zraněných, který cestoval v autobuse, byl do nemocnice transportován letecky.
Zasahující hasiči asistovali zdravotníkům ZZS při ošetření zraněných a pomohli s jejich transportem jak do vrtulníku, tak do sanitek. Zároveň zajistili havarované vozy protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Vyteklé provozní kapaliny na silnici zasypali sorbentem.
Před 16. hodinou velitel zásahu hlásil, že všichni zranění jsou již odvezeni. Dobrovolná jednotka se vrátila zpět na základnu. Nehodu si převzala Policie ČR k šetření. V půl šesté byly oba vozy naloženy na odtahovou službu. Milevští hasiči dokončili úklid vozovky a zásah před 18. hodinou ukončili.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje