U nehody v Českých Budějovicích musel zasahovat jeřáb

05.05.2019
U nehody v Českých Budějovicích musel zasahovat jeřáb
nehoda22.png
Profesionální jednotka z českobudějovické stanice byla v sobotu 4. května 2019 krátce před půl třetí odpoledne ve svém městě vyslána mezi supermarkety Terno a Albert, kde do místní vybetonované stoky sjel osobní automobil.

ViewImage-(5).jpg

Nehoda byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Hasiči na místo vyjeli s rychlým zásahovým automobilem, cisternou a automobilovým jeřábem. Průzkum na místě nehody ukázal, že jde o osobní auto značky Mercedes Benz, ve kterém cestují dvě osoby.

zdravi4.jpgHasiči vyprostili zdravotně indisponovaného řidiče (berle). Jeho spolujezdkyni, která si stěžovala na výraznou bolest zad, pak vyprošťovali tak, že přes stoku položili dva nastavovací žebříky, na které umístili vakuová nosítka ZZS. Opatrně pak paní na nosítka přenesli.

Společně se zdravotníky ZZS pak paní odnesli do druhé sanitky. Zároveň s vyproštěním zasahující jednotka zajistila havarovaný Mercedes protipožárním opatřením.

ViewImage-(7).jpg

Po ukončení záchranných prací hasiči zahájili vyproštění auta. Jeřáb byl ustaven z druhé strany, než byl veden zásah složek IZS, a to z důvodu většího prostoru pro manipulaci. Popruhy pak hasiči zavázali Mercedes a ramenem jeřábu ho vyzvedli na odstavné parkoviště.

Hasiči zjistili drobný únik provozních kapalin, který sanovali sorbentem. Nehodu šetřila Policie ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj