U požáru penzionu v Pohorské Vsi byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

28.04.2019
U požáru penzionu v Pohorské Vsi byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

V sobotu ,27. dubna 2019, přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje krátce před 20. hodinou zprávu o požáru budovy v Pohorské Vsi.

hasic-aut.jpgK požáru v 19:57 hodin vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanice Kaplice a dobrovolných hasičů obcí Malonty, Benešov nad Černou a Horní Stropnice. Hasiči průzkumem na místě požáru zjistili, že hoří podkroví místního penzionu. Uvnitř domu již nikdo nebyl, všichni se stihli samoevakuovat ještě před příjezdem jednotek.

hasic2.jpgVelitel zásahu okamžitě rozhodnul o zahájení hašení a zároveň si přes operační středisko vyžádal další posilové jednotky. Do Pohorské Vsi vyjeli profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov a dobrovolní hasiči obcí Nové Hrady a Dolní Dvořiště. Na požářišti zasahovaly osádky 10 cisteren, automobilového žebříku a tří dopravních automobilů. Požár zasáhnul především střechu objektu. Hasiči při zásahu používali termokameru, kterou vyhledávali skrytá ohniska.

hasic-V.jpgZasahující jednotky dostaly požár pod kontrolu v 23:07 hodin, kdy velitel zásahu nahlásil, že je požár lokalizován. Úplná likvidace požáru nastala po rozebrání a dohašení celé střešní konstrukce za další tři hodiny. Většina jednotek pak zásah postupně ukončila a odjela zpět na své základny.

hasici-dobrovolni.jpgDobrovolná jednotka obce z Benešova nad Černou požářiště kontrolovala v neděli (28. dubna) v půl šesté, v sedm a půl desáté. Ani při jednom monitoringu nenašla žádná vzniklá ohniska.

penize1.pngVýše vzniklé škody byla vyčíslena na 3 000 000,- korun, hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě pěti miliónů. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj