U požáru skladu v Drhovli v Jihočeském kraji vyhlásili hasiči druhý stupeň požárního poplachu

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2017

Patnáct minut po 13. hodině přijali 20. července 2017 jihočeští hasiči informaci o požáru skladu v obci Drhovle, části obce Drhovle - Zámek.

K požáru operační důstojníci vyslali osádky cisteren a dopravních automobilů profesionálních hasičů z Písku a dobrovolných hasičů obcí Písek, Drhovle a Kestřany. Jako další posilové jednotky vyjeli profesionální hasiči ze Strakonic a jednotky SDH obcí Sedlice, Štěkeň a Pamětice. V 13:25 hodin vzhledem k rozsahu události operační středisko vyhlásilo 2. stupeň požárního poplachu.
Požár zasáhnul uskladněnou slámu a prostor, kde byla uložena. Vedle stojicí kravín a další budovy nebyly požárem nijak zasaženy. Pro dodávku vody na požářiště zřídili dobrovolní hasiči z Drhovle ve své obci čerpací stanoviště. Několik minut před 14. hodinou by požár lokalizován, tzn. dále se již nešířil a nasazené síly a prostředky byly na požářišti v dostatečném množství.

Výše vzniklé škody a příčina vzniku požáru je v šetření. Vyšetřovatel bude moct na požářiště nastoupit až po likvidaci požáru.

Vendula Matějů, tisková mluvčí – HZS Jihočeského kraje

Foto: HZS Jihočeského kraje