U tragické nehody u Lnářů zasahovali hasiči dvou krajů

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

U tragické nehody u Lnářů zasahovali hasiči dvou krajů

Nehoda se stala v podvečer v pátek 24. listopadu 2017 na silnici I. třídy č. 20 v katastru obce Lnáře. Na tísňovou linku 112 byla nahlášena v 18:27 hodin jako nehoda dvou osobních aut, kde v havarovaných autech zůstaly zraněné osoby.
qqq-(1).jpg

Jihočeské hasičské operační středisko ve spolupráci s kolegy na operačním středisku HZS Plzeňského kraje k nehodě vyslalo profesionální hasiče se stanice Blatná, svolalo jednotku SDH obce Lnáře a zažádalo v rámci mezikrajské výpomoci o profesionální hasiče ze stanice Nepomuk. K nehodě vyjely také Policie ČR a ZZS, na místě přistál také vrtulník LZS.
qqqqq-(1).jpg
Blatenská jednotka k nehodě přijela jako první. Její velitel po průzkumu potvrdil původní ohlášení, a to, že se jedná o střet dvou osobních aut značek Škoda Octavia a VW Golf, kde je nutné vyproštění osob.

qqqq-(1).jpg
Hasiči hydraulickým vyprošťovacím zařízením mezitím vystřihávali jednu osobu a ihned zahájili její resuscitaci. Po příjezdu ZZS byla osoba předána do její péče. I přes veškerou snahu záchranářů byla zranění natolik vážná, že osoba jim na msítě podlehla. Zranění utrpěly ještě další tři osoby, z toho dvě děti.
Policisté silnici v místě nehody zcela uzavřeli a stanovili objízdnou trasu. Předpoklad uzavření je více než dvě hodiny.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj