U vážné nehody U Přehořova zasahoval vrtulník

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

U vážné nehody U Přehořova zasahoval vrtulník

nehoda44.png
Vážná dopravní nehoda se stala dnes ,3. října 2018, v dopoledních hodinách u obce Přehořov.

XXX-(1).jpg

K nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjeli dvě minuty před 10. hodinou profesionální hasiči hasici-vuz1.pngze stanice Milevsko. Hasiči na místě průzkumem zjistili, že se jedná o srážkou dvou osobních automobilů, kdy Fiat Punto skončil v příkopu a druhý vůz zůstal stát na silnici v jednom jízdním pruhu.

XC-(1).jpg

Osádky obou vozů byly v okamžiku příjezdu hasičů z aut venku. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. U jednoho zdravotnpomoc6.jpgze zraněných však bylo nutné okamžitě zahájit resuscitaci. Hasiči ji prováděli až do příjezdu ZZS. Poté asistovali zdravotníkům se stabilizací zdravotního stavu zraněného a pomohli s jeho transportem do vrtulníku LZS.

XX-(1).jpg

Zároveň jednotka zajistila místo nehody, zabezpečila havarované vozy proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Po ukončení šetření policistů hasiči pomohli s naložením havarovaných aut na vůz odtahové služby a závěrečným úklidem vozovky zásah ukončili.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj