U vážné nehody u Hořic na Šumavě zasahoval vrtulník

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

U vážné nehody u Hořic na Šumavě zasahoval vrtulník

Vážná dopravní nehoda se stala dnes ,15. Ledna 2019,  v ranních hodinách u Hořic na Šumavě. Nehoda byla na tísňovou linku 112 nahlášena v 3:52 hodin.

ViewImage-(3).jpg

Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlov a Vojenskou hasičskou jednotku Boletice.

ViewImage.jpg

K nehodě vyjeli samozřejmě také policisté a zdravotnická záchranná služba. K Hořicím vzlétnul také vrtulník vrtul2.jpgLZS. Hasiči průzkumem na místě nehody zjistili, že se jedná o osobní auto, které vyjelo ze silnice a narazilo do stromu. Ve zcela zničeném autě zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči během několika minut vyprostili a přenesli přes potok ke zdravotníkům.

ViewImage-(1).jpg

Poté, co byla zraněná osoba stabilizována a transportována do nemocnice, hasiči prořezali stromy okolo havarovaného auta a krátce před šestou hodinou ranní velitel hlásil, že auto je vytaženo zpět na vozovku. Jednotky jej rovnou naložily na vůz odtahové služby. Nehodu šetřila Policie ČR.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj