Úterní zásahy týnských profesionálních hasičů

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Úterní zásahy týnských profesionálních hasičů
 tyn-nV.jpg hasic-nad.jpg
V průběhu úterý 16. října 2018 zasahovali profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou u dvou zásahů. Dopoledne to byla dopravní nehoda u Albrechtic nad Vltavou, po oběde pak požár v Bechyni.

nehoda22.png
Albrechtic nad Vltavou zasahovala od 8:55 hodin profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou, když hasic-aut.jpguklízela vozovku po střetu osobního automobilu značky Škoda Octavia s laní.

ViewImage-(3).jpg

Řidič vozu vyváznul bez zranění. Zasahující jednotka odpojila u havarované Octavie akumulátor, vyteklé provozní kapaliny zasypala sorbentem a po naložení zničené Škody na vůz odtahové služby dokončila úklid vozovky. Nehodu na místě šetřila Policie ČR, která zároveň zajistila povolání mysliveckého hospodáře ke sražené lani.

pozar-ohen3.png

Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou vyjela v 14:08 hodin do Bechyně, kde pod silničním mostem byl ohlášen požár lesního porostu. Když profesionální hasiči přijížděli na místo, byla zde již přítomna jednotka hasic-aut.jpgSDH obce Bechyně. Ta již vytvořila dopravní vedení vody, týnská jednotka pak zřídila od vlastní cisterny další.

ViewImage.jpg

V řece pak hasiči vytvořili čerpací stanoviště, kterým doplňovali vodu do cisterny. Tím hasiči požár listí, křovin a vzrostlého stromu dostali velmi rychle pod kontrolu. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 15:20 hodin, závěrečný průzkum provedla týnská jednotka termokamerou. Poté bylo požářiště předáno Policii ČR. Vzniklá škoda a příčina vzniku požáru je zatím předmětem šetření.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj