V Jihočeském kraji havaroval autobus, který sjel svojí zadní částí do příkopu. Při nehodě zemřel jeden cestující

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.11.2017
V Jihočeském kraji havaroval autobus, který sjel svojí zadní částí do příkopu.   Při nehodě zemřel jeden cestující
Vážná dopravní nehoda se stala dnes ,30. listopadu 2017 v dopoledních hodinách na silnici č. 172 za obcí Ločenice ve směru na Římov. Havaroval zde autobus, který sjel svojí zadní částí do příkopu.
Informaci o nehodě přijali hasiči na tísňovou linku v 8:21 hodin.

wwww.jpg

Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému a vzlétnul vrtulník LZS. Hasiči k nehodě vyslali pět profesionálních jednotek, a to ze stanic České Budějovice, Suché Vrbné, Trhové Sviny, Český Krumlov a Kaplice. Hasiči kromě základní výjezdové techniky k nehodě povolali také evakuační autobus, aktivování byli členové posttraumatického týmu. Dále byla svolána jednotka SDH obce Velešín.

ww.jpg
Po průzkumu na místě nehody podal velitel zásahu zprávu, že v havarovaném autobusu cestovalo kromě řidiče 13 osob. Jedna osoba nehodu nepřežila, zdravotníci ZZS vrtulníkem a sanitkami do nemocnic transportovali 11 zraněných.

www.jpg
Zasahující hasiči museli zraněné z autobusu vyprošťovat.
Následně je po stabilizaci a ošetření zdravotníky ZZS pomáhali transportovat do sanitek a vrtulníku. Souběžně provedli nezbytné zajištění místa nehody a zabezpečení autobusu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin.
Silnice byla v místě nehody uzavřena.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj