V Podboří shořela střecha

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.04.2017
V Podboří shořela střecha

Dnes 12.dubna 2017, deset minut po desáté hodině dopolední přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru střechy domu v Opařanech, části obce Podboří.
YCX.jpg

K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanic Tábor a Milevsko, operační důstojníci vyhlásili poplach jednotkám SDH obce Jistebnice a Opařany. Když hasiči přijeli do Podboří, byla požárem zasažena celá střecha vesnického stavení. Požár se dál rozšířil i na blízké přístavky. V domě žijí dvě osoby, jednu z nich si převzala do své péče ZZS.
asa.jpg
Jednotky okamžitě zahájily hasební práce a po půl jedenácté dostaly požár pod kontrolu. Lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil v 10:39 hodin. O tři hodiny později byl požár zcela zlikvidován. Na požářišti pak zůstala pouze opařanská jednotka, která bude místo dále monitorovat.
WED.jpg
Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 1 500 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj