V Rožmitále na Šumavě hořel rodinný dům

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V Rožmitále na Šumavě hořel rodinný dům

Druhý stupeň požárního poplachu vyhlásilo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v úterý  15. ledna 2019  při požáru domu v Rožmitále na Šumavě.

ViewImage.jpg

K požáru došlo v ranních hodinách. Do Rožmitálu v 7:38 hodin vyjeli profesionální hasiči ze stanice Kaplice a jednotky SDH obcí Rožmitál na Šumavě a Kaplice – Hubenov.

ViewImage-(1).jpg

Po průzkumu na místě požáru velitel zásahu hlásil, že se jedná o rodinný dům plně zasažený požárem. Vyžádal si okamžitě další posilové jednotky. Byly povolány vozy profesionálních hasičů z českokrumlovské stanice a dobrovolných jednotek obcí Vyšší Brod a Dolní Dvořiště. Celkem se na požářišti pohybovalo a vodu dodávalo šest cisteren a dva dopravní automobily.

ViewImage-(2).jpg

Nový nízkopodlažní rodinný dům hořel prakticky kompletně. Uvnitř byla jedna osoba, která není zraněna. Vyšla před dům sama. Přes operační středisko byla obeznámena starostka obce, aby doporučila občanům vzhledem k silnému kouři a povětrnostním podmínkám neotevírat okna.

ViewImage-(4).jpg

Hasiči z domu vynesli desetikilovou propanbutanovou láhev. Požár se dostal po desté hodině pod kontrolu zasahujících jednotek. Velitel zásahu v 10:18 hodin nahlásil lokalizaci požáru. Následovalo dohašování, které bude spočívalo především v rozebírání střešní konstrukce.

ViewImage-(3).jpg

Co bylo příčinou vzniku požáru, bude šetřit vyšetřovatel HZS až po úplné  likvidaci požáru. V tuto chvíli dosud není známá výše vzniklé škody.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj