V obci Oldřiš hořel mobilheim

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.01.2020 | Oldřiš/ Jihočeský kraj
V obci Oldřiš hořel mobilheim
Sedm minut po půlnoci dne 15. ledna přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru obytného přívěsu v Blažejově, části obce Oldřiš.

K požáru vyjely osádky cisteren a automobilového žebříku jindřichohradeckých profesionálních i dobrovolných hasičů. Průzkum ukázal, že se jedná požár části dřevěného mobilheimu. Uvnitř bydlela jedna osoba, která požár zpozorovala zavčasu a stihla přívěs opustit. Není nijak zraněná. Hasiči ihned zahájili hasební práce a přibližně za hodinu měli požár zcela zlikvidovaný. Požár nezničil celý mobilheim, ale přesto způsobil vysokou škodu, a to za 200 000,-. Příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada spojená s provozem topidla.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Foto: ilustrační