Vážná nehoda dvou aut na křižovatce u obce Lety

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Vážná nehoda dvou aut na křižovatce u obce Lety

V neděli 24. března 2019  v 11:33 hodin přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o vážné nehodě, která se stala na „letenské“ křižovatce u obce Lety.

ViewImage.jpg

K nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, operační důstojníci vyslali profesionální jednotku ze stanice Písek a vyhlásili poplach pro jednotku SDH obce Mirovice.

ViewImage-(1).jpg

K nehodě vyjela také ZZS Jihočeského kraje a Policie ČR, na místo vzlétnul také vrtulník LZS.
Z hasičských jednotek k nehodě přijela jako první mirovická jednotka, jejíž velitel potvrdil srážku dvou osobních aut, a to továrních značek Kia a Škoda Octavia.

ViewImage-(3).jpg

ViewImage-(2).jpg

Dále upřesnil, že nehoda je bez vyproštění. Hasiči asistovali zdravotníkům ZZS při ošetření dvou zraněných osob, pomohli s naložením jednoho do vrtulníku LZS. Zároveň s vyproštěním jednotky zajistily havarované vozy proti vzniku požáru, provedly kontrolu úniku provozních kapalin a provozní látky vyteklé na silnici zasypaly sorbentem.

ViewImage-(4).jpg

Po končení šetření nehody policisty hasiči dokončili úklid vozovky, zametli střepy a úlomky plastů.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj