Vážná nehoda tří aut a cyklisty u Protivína

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Vážná nehoda tří aut a cyklisty u Protivína

Vážná dopravní nehoda zkomplikovala v pátek 24.3. 2017 v nočních hodinách provoz na silnici u obce Protivín na Písecku.

Nehoda byla v pátek 24. března na operační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena v 22:16 hodin. Podle oznamovatele na tísňovou linku se jednalo o střet tří osobních aut a cyklisty. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek s cisternou a rychlým zásahovým automobilem, se stejnými vozy byla z druhé strany silnice k nehodě vyslána také vodňanská profesionální jednotka.
aaaaaaaaa.jpg

Velitel zásahu potvrdil hlášení na tísňovou linku – jednalo se o střet dvou osobních automobilů továrních značky Škoda Octavia, vozu Škoda Felicia a cyklisty. Zdravotníci ZZS si do své péče převzali tři zraněné osoby. Jednu z nich museli zasahující hasiči ze zničeného auta vyprošťovat. Zároveň s vyproštění zajistili havarovaná auta proti požáru a zasypali vyteklé provozní látky na silnici sorbentem. Policie ČR frekventovanou komunikaci v průběhu záchranných prací v místě nehody uzavřela a stanovila objízdnou trasu.
aa.jpg

Před 23. hodinou zasahující složky záchranné práce ukončily, policisté zahájili vyšetřování. Na místo nehody se dostala odtahová služba. Vodňanskou jednotku a rychlý zásahový automobil z písecké stanice odeslal velitel zásahu zpět na jejich základny.

Osádka písecké cisterny vyčkala do ukončení šetření policistů, pomohla s naložením vraků aut na vůz odtahové služby a zásah po jedné hodině ranní ukončila závěrečným úklidem komunikace.

Vendula Matějů

tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje