Vážná nehoda zablokovala silnici u Lišova

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

10.06.2019 | Lišov/Jihočeský kraj
Vážná nehoda zablokovala silnici u Lišova
Dnes (10. června) krátce před 13. hodinou byly všechny složky integrovaného záchranného systému vyslány k obci Lišov, kde byla na silnici č. 34 ve směru na Štěpánovice nahlášena dopravní nehoda s nutností vyproštění zraněných osob.

Operační důstojníci HZS Jihočeského kraje k nehodě vyslali z obou směrů silnice dvě jednotky, a to profesionální hasiče ze stanic Třeboň a České Budějovice. Jednalo se o nehodu dvou nákladních automobilů a jednoho osobního vozidla.

Řidič vozidla značky Ford Tranzit pravděpodobně přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním automobilem značky Mercedes Benz. Následně do nich narazil osobní automobil. Ze zcela zničeného Fordu hasiči museli vyprošťovat jednu zaklíněnou osobu. U nehody přistál vrtulník LZS, který nakonec do nemocnice transportoval dvě zraněné osoby.

Hasiči dále provedli nezbytné protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Policisté vozovku v místě nehody zcela uzavřeli a stanovili objízdnou trasu. Po 14. hodině hasičské jednotky zásah ukončily, nehodu bude šetřit Policie ČR.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje