Více než čtyřicet zásahů za noc kvůli popadaným stromům

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

07.12.2020 | Jihočeský kraj
Více než čtyřicet zásahů za noc kvůli popadaným stromům

I přes výstrahy vyhlášené Českým hydrometeorologickým ústavem měli hasiči na jihu Čech víkend poměrně klidný.

V sobotu 5. prosince měli více práce pouze hasiči na Jindřichohradecku, kteří zasahovali u 11 událostí spojených se silným větrem. Celkem v kraji pak bylo sobotních "větrných" událostí 16. Ve všech případech šlo o odklízení popadaných stromů kromě jedné, kdy u Popelína došlo k nárazu prázdného osobního vlaku do spadlého stromu.
V neděli 6. prosince do 17. hodiny pak vyjeli hasiči k dalším 20 událostem s tím, že odklízeli spadané stromy především na Českobudějovicku, Táborsku a opět Jindřichohradecku.
Od nedělní 17. hodiny do pondělní půl osmé pak počet zásahu spojených s odstraňováním následků silného větru převýšil celkové víkendové počty. Výjezdů ke spadaným stromům bylo více než 40, a to opět na stejných třech okresech.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Foto: ilustrační