Vítr lámal stromy hlavně na Táborsku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.07.2020 |  Jihočeský kraj
Vítr lámal stromy hlavně na Táborsku

Celkově téměř stovku událostí spojených s včerejšími bouřkami zaznamenali jihočeští hasiči. V naprosté většině šlo o popadané stromy.

Nejvíce zasaženým okresem byl Tábor s 45 událostmi a Písek s 12 zásahy. V obci Velký Ježov na Táborsku došlo krátce po 19. hodině k pádu stromu na střechu rodinného domu, nikdo nebyl zraněn, bylo poškozeno podkroví domu. Profesionální hasiči z Tábora spolu s dobrovolnou jednotkou z Mladé Vožice strom postupně rozřezali, a střechu zakryli. Hasiči pokáceli zbylou část stromu, která hrozila zřícením. Kmen, který poškodil střechu odvětvili.

Překážka na trati na Strakonicku

V sobotu 11.7. v 8:17 se do jednoho z kol rychlíku zapletla větev spadlá do kolejiště u Pracejovic na Strakonicku. Vlak byl nucen zastavit, profesionální hasiči ze Strakonic pomáhali s bezpečnou evakuací asi 35 cestujících, událost se obešla bez zranění. Událost řeší Hasiči SŽDC. Náhradní dopravu pro cestující zajistil dopravce.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje