Záchrana srnce u Malého Dubičného a psa v Táboře

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2020 | Jihočeský kraj
Záchrana srnce u Malého Dubičného a psa v Táboře

Hned dvěma zásahy se zvířaty se může dnes (20. dubna) "pochlubit" HZS Jihočeského kraje. Hasiči zachraňovali srnce v Malém Dubičném a psíka v Táboře.

U Malého Dubičného zasahovali v dopoledních hodinách profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné. Zachraňovali srnce, který se svojí zadní a přední nohou zamotal do drátů ohradníku. Hasiči na ležícího srnce dali deku, aby ho zklidnili. Poté kleštěma dráty přestřihli. Srnci chvíli trvalo, než se probral ze šoku. Pak odběhl do přírody.

Psíka potom zachraňovala v Táboře v ulici U Lázní táborská profesionální jednotka, když zachraňovala psa, který uvíznul v hranici dřeva. Hasiči museli nejprve vystoupat po nastavovacím žebříku na přibližně dvoumetrový taras, odkud bylo možné psa vyprostit. Oni on, stejně jako srnec, neměl žádné viditelné zranění. Hasiči ho předali majitelce.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje