Zásahy spojené s deštěm

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

11.06.2020 | Jihočeský kraj
Zásahy spojené s deštěm

Během středečního (10. června) odpoledne, navečera a noci zasahovali jihočeští hasiči celkem u 18 událostí, které byly spojeny s trvalým deštěm.

Nejvíce událostí jsme zaznamenali od 14. hodiny odpolední do 20. hodiny večerní. V průběhu noci pak již přibyla pouze jediná událost.
V devíti případech hasiči odklízeli ze silnic popadané větve a stromy, případně odřezávali nalomené větve, které visely nad chodníky či vozovkami.
Dále pak čerpali vodu ze domů v Nových Homolích, Suchdole nad Lužnicí, kde čerpali vodu ze střechy kvůli zanesenému vikýři, a v Záblatí. Další vodu hasiči čerpali ze studny v Litochovicích a v Kájově bylo nutné odčerpat vodní lagunu ze silnice. V Tylově ulici v Písku pak místní profesionální jednotka pročistila ucpaný okap na domě, mirovická dobrovolná jednotka ve své obci pročišťovala kanál, že kterého tekla voda. Ve Vlachově Březí hasiči lovili z potoka naplavené trubky a volarská dobrovolná jednotka monitorovala především u Soumarského mostu stav vody v řece.
Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Foto: ilustrační