Zima je tu..

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.11.2022 | Jihočeský kraj
Zima je tu..

V noci na sobotu 19. listopadu se naplnila přepověď meteorologů a do České republiky přišla zima. Sníh a ledovka na silnicích tradičně způsobily na mnoha místech komplikace a hasičům, policistům i záchranářům tak přibyla práce u dopravních nehod.

Jihočeští hasiči od půlnoci do 14. hodiny zasahovali u pěti nehod:

2:47 - Dopravní nehoda byla příčinou vzniku požáru osobního auta, které hořelo u Bavorova, části obce Svinětice. Vůz, který hořel v plném rozsahu uhasili profesionální hasiič ze stanice Vodňany. Následně jednotka pomohla s naložením vraku na vůz odtahové služby.

8:18 - Profesionální jednotka ze stanice Křemže vytáhla u obce Habří z příkopu zapadlé osobní auto značky BMW.

8:20 - Úklid vozovky a zajištění všech čtyř havarovaných osobních aut provedli u Nedabyle profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné společně s jednotkou místních dobrovolných hasičů.
Silnice z Českých Budějovic až do Strážkovic byla celkově nesjízdná, hasiči cestou do Nedabyle potkali několik malých nehod. Nikde však nebyl potřeba jejich zásah.

8:31 - K nehodě ohlášené s nutností vyproštění
zraněnch osob vyjeli k Benešovu nad Černou profesionální hasiči ze stanice Kaplice. Jednalo se o osobní auto, které vyjelo ze silnice a skončilo v příkopu. Ve voze cestovaly čtyři osoby. Všechny byly venku v době příjezdu hasičů, jednotka nemusela zasahovat. Všichni čtyři byli osádkami sanitek odvezeni do nemocnice. Hasiči provedli průzkum a následně pomohli s naložením havarovaného auta na vůz odtahové služby.

9:44 - Další nehoda se stala u Trhových Svinů, části obce Rejta, kde narazilo osobní auto do stromu. Zajištění vozu provedli profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotnků ZZS.

Těžký sníh komplikoval nejen provoz na komunikacích, ale také zapříčinil pád několika stromů nebo jejich částí. Jednotky hasičů zasahovaly v pěti případech, a to v obcích Jindřichův Hradec - část obce Horní Žďár, Kájov - část obce Nový Křenov, Větřní - část obce Hašlovice, Nové Hrady - část obce  Vyšné a Volyně - část obce Černetice

Podle předpovědí ČHMÚ bude padat sníh a tvořit se náledí v celém Jihočeském kraji po celý víkend. Buďte proto velmi obezřetní jak při jízdě autem, tak i při chůzi po chodnících.
Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Chodcům hrozí nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí
.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje