Zledovatělé vozovky v Jihočeském kraji byly příčinou řady nehod

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.01.2019
Zledovatělé vozovky v Jihočeském kraji byly příčinou  řady nehod
nehoda6z.jpg
Pravděpodobně zledovatělé vozovky a zimní počasí vůbec navýšily dnes ,3. listopadu 2019, počet nehod, ke kterým v dopoledních hodinách vyjížděli hasiči v Jihočeském kraji. Nejvážnější byla nehoda u Štěpánovic a také střet osobního auta s vlakem u Hluboké nad Vltavou.

Přehled dnešních nehod:
nehoda22.pngČeskokrumlovští profesionální hasiči zasahovali od 6:55 hodin u dopravní nehody, která se stala u Chvalšin, části obce Červený Dvůr. Jednalo se o nehodu osobního automobilu, při kterém byla zraněna jedna osoba. Vyproštění nebylo potřeba, zraněnou osobu si do své péče převzala ZZS. Hasiči havarované auto zajistili protipožárním opatřením, nehodu šetřila Policie ČR.

nehoda22.pngČást vozovky po půl jedenácté blokovala v Dačicích, části obce Hostkovice havarovaná dodávka. K nehodě přijela dačická profesionální jednotka, která průzkumem potvrdila, že není nutný zásah dalších složek IZS. Hasiči pouze dodávku vytáhli zpět na silnici a provoz byl znovu obnoven.

nehoda22.pngDramaticky znělo ohlášení na tísňovou linku, které oznamovalo srážku osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu u Hluboké nad Vltavou u Dvora Vondrov. K nehodě byli v 11:22 hodin vysláni profesionální hasiči z českobudějovické stanice s cisternou a rychlým zásahovým automobilem, podnikoví hasiči SŽDC České Budějovice a samozřejmě ZZS a Policie ČR.
ViewImage-(1).jpg
Na místě průzkum ukázal, že osobní auto sklouzlo po zledovatělé vozovce na přejezd a zároveň ho řidička nemohla nastartovat. Stihla však auto opustit dříve, než do něj narazil projíždějící vlak. V tom cestovalo 14 osob, ošetření zdravotníky ZZS si vyžádala jedna paní. Hasiči prohlédli vrak sraženého auta, jestli nehoří či z něj nevytékají provozní kapaliny. Ani jedno se nepotvrdilo. Českobudějovická jednotka pak zásah ukončila. Nehodu bude šetřit drážní inspekce.

nehoda22.pngDalší vážná nehoda se stala v 11:50 hodin mezi obcemi Lišov a Štěpánovice. Zde se srazily dva osobní automobily. Zranění utrpěly tři osoby. K nehodě vyjeli profesionální hasiči z obou českobudějovických stanic. Přestože byla nehoda ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, hasiči nemuseli použít vyprošťovací zařízení. Pomohli zdravotníkům ZZS s ošetřením a následným transportem zraněných do sanitek. Zároveň zajistili havarovaná auta proti vzniku požáru a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem. Policisté silnici v místě nehody uzavřeli a stanovili objízdnou trasu.

Knehoda22.png vytažení osobního auta, které v Dačicích v ulici Na Drahách sjelo ze silnice do příkopu, vyjeli místní profesionální hasiči.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj