Bouřky v pátek večer potrápily Jihomoravský kraj. Hasiči v jeho průběhu zasahovali u čtyřiceti pěti událostí.

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

08.07.2017
Bouřky v pátek večer potrápily Jihomoravský kraj. Hasiči v jeho průběhu zasahovali u  čtyřiceti pěti událostí.
32862.jpg
Během pátečního večera 8. ,července 2017, hasiči Jihomoravského kraje  v souvislosti s nepříznivými povětrnostními vlivy zasahovali u čtyřiceti pěti událostí. Nejvíce výjezdů měli hasiči z Blanenska. Naprostý klid, co do počtu spadených stromů a zatopených prostor, zavládl na Břeclavsku.
Na Blanensku jsme společně s dobrovolnými hasiči ve třiadvaceti případech odstraňovali popadané stromy a dvakrát jsme čerpali vodu ze zatopených sklepů.
V okrese Brno-venkov  hasiči  v pěti případech čerpali vodu ze zatopených sklepů. Oproti tomu situace ohledně popadaných stromů byla o poznání klidnější, stejně tak, jako ve zbytku kraje.
Dle dosavadních informací se nikdo nezranil a nedošlo k větším škodám na majetku. Celkový přehled událostí souvisejících s bouřkovou činností je uveden v přehledové tabulce.
Screenshot_2017_07_08_09-27-35-(1).png

32863.jpg