Brněnští hasiči řešili dva požáry kuchyní během půl hodiny

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.01.2020 | Jihomoravský kraj
Brněnští hasiči řešili dva požáry kuchyní během půl hodiny

Pátek, 17. ledna 2020 - Ve večerních hodinách zasahovali brněnští hasiči u dvou požárů bytů. Před půl šestou se při požáru v Maloměřicích zranil jeden člověk. V Husovicích po osmnácté hodině zemřel senior. Příčiny u obou požárů jsou v šetření.

V Maloměřicích na ulici Hády zasahovali profesionální hasiči ze stanic Lidická a Líšeň společně s dobrovolnými hasiči z Obřan. Po příjezdu na místo se hasičům podařilo zamezit šíření plamenů za 5 minut. Z bytu vyvedli jednu zraněnou osobu a předali ji do péče záchranné služby.  Za další půl hodinu pak požár zcela zlikvidovali. Z bytu zachránili také psa, o kterého se postarají sousedé.

Při požáru v kuchyni byla škoda předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun a uchráněný majetek za 200 tisíc korun.

K druhému případu vyjeli hasiči po osmnácté hodině na ulici Provazníkova pod Husovický tunel. Na místě byla první jednotka za 5 minut. Hasiči proti plamenům použili celkem tři vodní proudy. Při požáru bytu nalezli seniora, kterého předali do péče záchranné služby. Lékař poté konstatoval jeho smrt.  Požár dostali hasiči za hodinu pod kontrolu. Po prozkoumání požářiště a hledání skrytých ohnisek byl požár zcela zlikvidován před dvacátou hodinou.

Technika ustavená v křižovatce zablokovala jízdní směr do Husovického tunelu. Na místě proto Policie ČR řídila provoz ve všech směrech. Dopravní podnik odpojil trakční vedení, aby hasiči ustavili automobilový žebřík k případnému hašení střechy bytového domu.

U druhého požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic Lidická, Líšeň a podnikoví hasiči Správy železnice.

Předběžná škoda byla vyšetřovatelem odhadnuta na 300 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili další majetek v půl milionové hodnotě.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje