Brněnští hasiči řešili v neděli navečer dva úniky nebezpečných látek

31.07.2017
Brněnští hasiči řešili v neděli navečer dva úniky nebezpečných látek
33129.jpg
Po sedmnácté hodině , 30.7. 2017, vyjížděli brněnští hasiči ke dvěma únikům nebezpečných látek. V Kníničkách unikaly ropné produkty z kanalizace do řeky Svratky. V Žabovřeskách unikal na ulicích Jindřichova a Korejská zemní plyn.
U fotbalového hřiště v Kníničkách hasiči zasypali sorbentem uniklé látky na řece a zajistili kanalizační výpusť sorpčním hadem. Tento prostředek zachytí nečistoty a nepotečou do Svratky.  Z řeky pak sorbent sesbírali k ekologické likvidaci. Pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací našli pravděpodobný zdroj úniku na parkovišti v Přístavní ulici. Chemická laboratoř na obou místech odebrala vzorky a v Tišnovské laboratoři je budou porovnávat. Pravděpodobně se jedná o olej. Zásah ukončili po dvacáté hodině.
Při úniku plynu v Žabovřeskách hasiči zabezpečili ulici, aby nedošlo k výbuchu. Z bezpečnostních důvodů na Korejské ulici bylo vypnuto trolejbusové vedení. Plynárenská poruchová služba našla zdroj úniku plynu, který ihned začala opravovat. Dvě zaparkovaná vozidla odvezla odtahová služba z nebezpečného prostoru. Hasiči ukončili zásah po dvou hodinách, kolem půl osmé. Na místě zůstávají plynárny a Policie ČR.
Jan Dvořák
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje