Celé odpoledne hasiči zasahovali u požáru strništ u Hostěradic. Hořelo pole obilí a akátového remízku na ploše 20 ha.

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/ Z regionů

10.07.2017
Celé  odpoledne  hasiči  zasahovali u požáru strništ u Hostěradic. Hořelo pole obilí a akátového remízku na ploše 20 ha.
32875.jpg
Na rozsáhlý požár strniště, v sobotu 8.července 2017, bylo nasazeno 15 jednotek a vrtulník s bambivakem. Zásah komplikovalo dlouhodobé sucho a silný vítr. Oheň se rychle šířil a zasáhl i do pole s obilím a do akátového remízku. Hasební práce byly po západu slunce přerušeny. Velitel zásahu ponechal na místě místní jednotku, která zajistí dohled nad požářištěm. V likvidaci lokálních ohnisek se bude pokračovat během neděle.
Konečná plocha požáru, který vznikl při žňových pracích, je cca 20 ha.  Majitel vyčíslil škodu na obilí na 110 000 Kč.

David Jirouš
firebrno.cz