Cestou z romantické večeře pomohl zachránit seniora

HZS Jihomoravský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

21.02.2017
Cestou z romantické večeře pomohl zachránit seniora
Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán a starosta města Slavkov u Brna Michal Boudný dnes ocenili příkladné chování našeho příslušníka ze stanice Slavkov u Brna nstržm. Jana Dvořáčka, který ve svém služebním volnu přispěl k záchraně života. 
Nadstrážmistr Jan Dvořáček se vracel večer 14.2. 2017 na Sv. Valentýna z Brna domů do Slavkova u Brna z romantické večeře se svou přítelkyní, která v současné době studuje vyšší odbornou školu zdravotní. Když procházeli kolem hlavního nádraží v Brně poblíž tramvajových nástupišť, uviděli kousek od sebe seniora, který zavrávoral a spadl do tramvajového kolejiště. Ihned k němu přiběhli a s dalšími kolemjdoucími ho přesunuli mimo kolejiště.  Jan Dvořáček zjistil základní životní funkce. Pán nedýchal a neměl hmatný tep, proto zahájil resuscitaci. Mezitím další přítomní lidé zavolali na tísňovou linku záchranné služby.
Jan Dvořáček nadále pokračoval v resuscitaci. Chvíli před příjezdem posádky ZZS JmK jej vystřídala kolemjdoucí paní. Po příjezdu posádky záchranné služby pak pomohl s naložením pacienta na nosítka a pokračoval v cestě domů, užít si Valentýnský večer s přítelkyní.
rrrrr.jpgJan Dvořáček bezezbytku splnil povinnosti příslušníka HZS Jihomoravského kraje. Při poskytnutí účinné první pomoci mu pomohla také dovednost získaná na stáži u ZZS JmK územní oddělení Vyškov. Tímto bychom rádi poděkovali i Veronice Vítkové a všem, kteří se podíleli na poskytnutí první pomoci zraněnému občanovi a jejichž jména se nám nepodařilo zjistit.
 
Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK