Dálnici D1 zastavily dvě odpolední nehody

HZS Jihomoravského kraje//Źhavé aktuality/Z regionů

Dálnici D1 zastavily dvě odpolední nehody
Dvě dopravní nehody kamionů poblíž sebe v pondělí, 29.května 2017, odpoledne zcela ochromily dálnici D1 za Brnem ve směru na Prahu. Jeden člověk při nehodě zemřel, tři lidé se zranili.
K první nehodě vyjížděly jednotky po dvanácté hodině. Stala se na 172. km. Cestu k zásahu opět komplikovali neukáznění řidiči, kteří nerespektují vytvoření tzv. záchranné uličky ještě před příjezdem záchranných složek a výrazně tím zpomalují dojezd našich vozidel. Navíc se po průjezdu hasičských vozů opět vracejí do jízdních pruhů a tím zpomalují další přijíždějící techniku.
Hasiči na místě zjistili, že se jedná o nehodu tří kamionů. Kabina jednoho z nich při tom byla zcela zapasovaná do zadní části dalšího kamionu. Přibližně po 20 minutách se podařilo hasičům dostat ke zdevastované kabině. Řidič však střet nepřežil. Řidič z dalšího kamionu se zranil.
Následovalo asi dvouhodinové vyprošťování těla zemřelého řidiče, přičemž bylo nutné nadzvednout pobořenou střechu kabiny a kompletně ji odstranit.
Vzhledem k tomu, že byl provoz na dálnici ve směru na Prahu zastaven, vytvořila se před nehodou několikakilometrová kolona. Naše operační středisko obdrželo informaci, že někteří z cestujících v koloně potřebují v souvislosti s třicetistupňovým horkem naléhavě tekutiny. Hasiči proto v koloně poskytovali lahve s vodou.
ff.jpg
Dálnice byla kompletně průjezdná až v 18 hodin. Nicméně kolony přetrvávaly a to zejména u druhé nehody na 181.kilometru. Hasiči k místu vyjížděli krátce po 13. hodině a pracovali u nehody až do zajištění průjezdnosti obou jízdních pruhů po 19. hodině. Při nehodě čtyř kamionů se dva lidé zranili. Nikoho nebylo nutné vyprošťovat.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí - HZS JmK
Foto: HZS Jihomoravský kraj